Clear+

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

Przywrócić Równowagę!

 

Linia dla osób mających problemy z zaskórnikami, stanami zapalnymi, oraz nadprodukcją sebum. Zawiera jedenaście preparatów skomponowanych na potrzeby skóry zanieczyszczonej: suchej, tłustej lub mieszanej w każdym wieku. Stosowanie kosmetyków, przywraca skórze równowagę zaburzoną bądź na skutek czynników wewnętrznych (choroby, leki, zachwiania hormonalne, stres), bądź zewnętrznych (bakterie, toksyny, słońce, wiatr, mróz).

 

 

 WYKAZ PRODUKTÓW:  
   
 1  CLEANSING FLUID FOR IMPURE SKIN  Fluid myjący do skóry zanieczyszczonej
 2  CLARIFYING LOTION FOR IMPURE SKIN  Tonik do skóry zanieczyszczonej
 3  MUD MASK FOR IMPURE SKIN  Maska błotna do skóry zanieczyszczonej
 4  CLARIFYING MASK FOR IMPURE SKIN  Maska do skóry zanieczyszczonej
 5  SEBUM BALANCING SERUM FOR IMPURE SKIN  Serum Stabilizujące Wydzielanie Sebum
 6  ANTI-BLEMISH DAY CREAM  Punktowy krem przeciw wypryskom
 7  24H CARE FOR IMPURE, OILY SKIN  Krem do skóry tłustej i zanieczyszczonej
 8  24H CARE FOR IMPURE COMBINATION SKIN  Krem do skóry mieszanej i zanieczyszczonej
 9  24H CARE FOR IMPURE, DRY SKIN  Krem do skóry suchej i zanieczyszczonej
 10  ANTI-AGING CARE FOR IMPURE SKIN  Krem przeciwstarzeniowy do skóry zanieczyszczonej
 11  BB CREAM BLEMISH BALM SPF 15 FOR BLEMISH-PRONE SKIN  Krem typu BB

 

 

 

 

 

 

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

CLEANSING FLUID FOR IMPURE SKIN

Fluid Myjący Do Skóry Zanieczyszczonej

 

WŁAŚCIWOŚCI I SKŁADNIKI AKTYWNE:

Fluid myjący zalecany jest do wszystkich typów skóry zanieczyszczonej.

Podstawą równowagi stanu skóry jest intensywne, a co najważniejsze codzienne oczyszczenie skóry. Kwas salicylowy zawarty we Fluidzie rozpuszcza wydzielinę łoju i złuszcza martwe komórki naskórka. Oznacza to, że skóra może ponownie oddychać i produkty do pielęgnacji są lepiej wchłaniane.

Glukonian cynku reguluje wydzielanie sebum, a wraz z diglukonianem spowalnia rozwój bakterii, powodujących uszkodzenia skóry. Alantoina stymuluje tworzenie nowych komórek i wspiera regenerację. Posiada również właściwości kojące.

  

STOSOWANIE:

Rano i wieczorem, nałożyć Cleansing Fluid na zwilżoną skórę i spłukać wodą. Następnie tonizować skórę za pomocą BIODROGA MD CLEAR + Clarifying Lotion. Po czym użyć BIODROGA MD CLEAR + Krem odpowiedni do danego typu cery.

  

DZIAŁANIE:

 • Usuwa łój, zanieczyszczenia i bakterie z powierzchni skóry;
 • Rozjaśnia skórę i pozostawia uczucie świeżości.

 

DOSTĘPNOŚĆ:

Opakowanie 190 ml

CLEANSING FLUID FOR IMPURE SKIN

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

CLARIFYING LOTION FOR IMPURE SKIN

Tonik Do Skóry Zanieczyszczonej

 

WŁAŚCIWOŚCI I SKŁADNIKI AKTYWNE:

Clarifying Lotion można stosować do wszystkich typów skóry zanieczyszczonej. Kwas salicylowy dogłębnie oczyszcza i przygotowuje skórę do kolejnego etapu pielęgnacji. Uwodniona krzemionka wiąże nadmiar sebum i matuje skórę. Łagodzi podrażnienia. Glukonian cynku reguluje wytwarzanie sebum i wraz z diglukonianem hamuje wzrost bakterii, które są powodem zanieczyszczeń skóry. Alantoina stymuluje tworzenie nowych komórek i wspomaga regenerację. Posiada również właściwości kojące. Wyciąg z oczaru wirginijskiego wiąże wilgoć, a dzięki zwartości taniny działa ściągająco.

  

STOSOWANIE:

Przed użyciem wstrząsnąć Clarifying Lotion, zwilżonym wacikiem przetrzeć skórę.

  

DZIAŁANIE:

 • Stabilizuje wydzielanie sebum;
 • Zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń;
 • Łagodzi podrażnienia;
 • Matuje i rozjaśnia skórę.

 

DOSTĘPNOŚĆ:

Opakowanie 190 ml

 CLARIFYING LOTION FOR IMPURE SKIN

 

 


 

 

 

 

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

MUD MASK FOR IMPURE SKIN

Maska Błotna Do Skóry Zanieczyszczonej

 

WŁAŚCIWOŚCI I SKŁADNIKI AKTYWNE:

Specjalny produkt do intensywnego oczyszczania skóry, pomaga wyregulować skórę tłustą i mieszaną, która jest szczególnie podatna na zanieczyszczenia. Może być używany kilka razy w tygodniu, najlepiej wieczorem. Martwe komórki naskórka zostają usunięte, nadmiar łoju rozpuszczony a procesy zapalne zlikwidowane.

Muł – specjalny szlam z jezior słodkowodnych Europy Wschodniej, jest bogaty w kwasy huminowe, minerały i pierwiastki śladowe. Wspiera wymianę międzykomórkową tlenu w skórze. Powierzchnia skóry staje się jasna i wyrównana. SebosoftTM- mieszanina poliakrylanu i kwasu sebacynowego, przywraca naturalną florę bakteryjną. Rozpuszcza martwe komórki naskórka i hamuje rozwój bakterii.

Glukonian cynku reguluje wydzielanie sebum. Tlenek cynku działa wysuszająco, przyspiesza gojenie się stanów zapalnych. Wyciąg z kory magnolii słynie z właściwości antybakteryjnych i kojących.

Kwas salicylowy przenika przez barierę tłuszczową i oczyszcza zatkane pory, sprawia, że skóra jest przygotowana na kolejne etapy pielęgnacji.

  

STOSOWANIE:

Zastosować maskę błotną na strefę T (czoło, nos, broda) oraz na zanieczyszczenia skórne, po uprzednim oczyszczeniu skóry preparatami z linii BIODROGA MD CLEAR +. Pozostawić na skórze przez około 10 minut, a następnie spłukać letnią wodą, osuszyć i tonizować.

 

DZIAŁANIE:

 • Intensywnie oczyszcza i odżywia skórę;
 • Przygotowuje skórę do kolejnych etapów zabiegu pielęgnacyjnego;
 • Przeciwdziała stanom zapalnym;
 • Przywraca skórze równowagę i odpowiedni stopień nawilżenia.

 

DOSTĘPNOŚĆ:

Opakowanie 75 ml

 MUD MASK FOR IMPURE SKIN

 

 

 


 

 

 

 

 

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

CLARIFYING MASK FOR IMPURE SKIN

Maska Do Skóry Zanieczyszczonej

 

WŁAŚCIWOŚCI I SKŁADNIKI AKTYWNE:

Maska Clarifying może być stosowana do zanieczyszczonej skóry tłustej i suchej. Uspokajające składniki łagodzą i odżywiają skórę. Płaszcz ochronny skóry jest wzmocniony, a poziom nawilżenia zoptymalizowany.

Alantolina stymuluje tworzenie nowych komórek skóry i optymalizuje regenerację. Ekstrakt z malwy, bisabolol i korzeń lukrecji łagodzą istniejące podrażnienia. SymCalmin® działa kojąco na skórę i łagodzi zaczerwienienia oraz świąd. Dziurawiec stosowany w medycynie do leczenia ran, uspokaja i regeneruje skórę. Reduktor oleju jest pochodną aminokwasów o właściwościach oleju, zmniejsza wydzielanie sebum. Kaolin wiąże nadmiar oleju w skórze. Olej jojoba odżywia skórę i chroni przed utratą wilgoci. Oliwa z oliwek posiada właściwości odżywcze. Ekstrakt z alg morskich bogaty w minerały i pierwiastki śladowe, zwiększa poziom nawilżenia. BioEcolia® polisacharyd hamuje rozprzestrzenianie się bakterii odpowiedzialnych za zanieczyszczenia i stany zapalne skóry. Dodatkowo wzmacnia płaszcz hydro-lipidowy.

 

STOSOWANIE:

Nałożyć cienką warstwę Clarifying Mask po dokładnym oczyszczeniu skóry. Pozostawić na ok. 10 -15 minut aż maska zastygnie, po czym usunąć letnią wodą. Następnie tonizować skórę Clarifying Lotion.

 

DZIAŁANIE:

 • Oczyszcza skórę i wzmacnia płaszcz ochronny;
 • Wiąże nadmiar sebum i normalizuje jego wydzielanie;
 • Chroni przed utratą wilgoci i zapewnia nawilżenie;
 • Koi i łagodzi podrażnienia;
 • Wspiera regenerację skóry.

 

DOSTĘPNOŚĆ:

Opakowanie 75 ml

CLARYFING MASK FOR IMPURE SKIN 

 

 


 

 

 

 

 

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

SEBUM BALANCING SERUM FOR IMPURE SKIN

Serum Stabilizujące Wydzielanie Sebum

 

WŁAŚCIWOŚCI I SKŁADNIKI AKTYWNE:

Serum ma działanie ściągające i poprawiające wygląd skóry. Forma wodno-żelowa ułatwia przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Kwas salicylowy rozpuszcza tłuszcze, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się zaskórników i stanów zapalnych. Pirocton olaminy hamuje rozmnażanie bakterii, które prowadzą do powstawania stanów zapalnych. Alantoina uspakaja i wycisza podrażnioną skórę, optymalizuje regenerację.

Siarka ma działanie wysuszające. Ekstrakt z przywrotnika, ze względu na dużą ilość garbników wykazuje silne działanie ściągające i przeciwzapalne. Wyciąg z nagietka działa uspokajająco. Wyciąg z kory magnolii słynie z właściwości antybakteryjnych i kojących.

  

STOSOWANIE:

Niewielką ilość Serum zastosować na oczyszczoną skórę, wmasować do wchłonięcia, następnie nałożyć krem odpowiedni do danego typu cery.

  

DZIAŁANIE:

 • Zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń;
 • Zapobiega stanom zapalanym;
 • Łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia;
 • Aktywuje regenerację komórek skóry;
 • Oczyszcza skórę z zaskórników.

 

DOSTĘPNOŚĆ:

Opakowanie 30 ml

SEBUM BALANCING SERUM FOR IMPURE SKIN 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

ANTI-BLEMISH DAY CREAM

Punktowy Krem Przeciw Wypryskom

 

WŁAŚCIWOŚCI I SKŁADNIKI AKTYWNE:

Skóra tłusta i mieszana jest idealną pożywką dla bakterii. Konsekwencją tego są procesy zapalne oraz krosty. Anti-Blemish krem stosuje się miejscowo, na pojedyncze stany zapalne. Pirocton olaminy hamuje wzrost bakterii, które prowadzą do powstawania stanów zapalnych. Kwas Salicylowy rozpuszcza tłuszcze, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się zaskórników i stanów zapalnych. Wyciąg z korzenia lukrecji działa kojąco. Ekstrakt z porostów działa bakteriostatycznie. Pomaga w zwalczaniu stanów zapalnych skóry. Less i tlenek cynku absorbują nadmiar sebum.

 

STOSOWANIE:

Anti-Blemish krem stosować kilka razy dziennie na miejsca dotknięte stanami zapalnymi. Poprawę jego skuteczności zapewnia dokładne oczyszczanie skóry rano i wieczorem.

  

DZIAŁANIE:

 • Przeciwdziała procesom zapalnym;
 • Absorbuje nadmiar sebum;
 • Poprawia wygląd skóry.

 

DOSTĘPNOŚĆ:

Opakowanie 15 ml – produkt detaliczny

 ANTI-BLEMISH DAY CREAM

 

 


 

 

 

 

 

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

24H CARE FOR IMPURE, OILY SKIN

Krem Do Skóry Tłustej, Zanieczyszczonej

 

WŁAŚCIWOŚCI I SKŁADNIKI AKTYWNE:

Cera tłusta, to rozszerzone pory, nadprodukcja łoju oraz nadmierne rogowacenie naskórka. BIODROGA MD stworzyła 24h krem do skóry tłustej, zanieczyszczonej. Krem nie pozostawia na skórze tłustego filmu, pory nie są zatkane, a skóra może oddychać. Kwas salicylowy rozpuszcza tłuszcze, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się zaskórników i stanów zapalnych. D-panthenol łagodzi zaczerwienienia i lekkie podrażnienia. Zapobiega procesom zapalnym. Kwas hialuronowy wiąże wilgoć, skóra jest świeża i wypielęgnowana. Pochodna skrobi kukurydzianej absorbuje nadmiar sebum i matowi skórę. Skrobia kukurydziana zwiększa również działanie nawilżające kwasu hialuronowego. CLEAR COMPLEX przeciwdziała rozprzestrzenianiu się szkodliwych bakterii Propionibacterium. Skóra staje się zdrowa, wypielęgnowana i przywrócona zostaje jej naturalna flora bakteryjna.

  

STOSOWANIE:

Rano i wieczorem, na oczyszczoną skórę.

  

DZIAŁANIE:

 • Zapobiega wypryskom i stanom zapalnym;
 • Nawilża i równoważy skórę;
 • Łagodzi zaczerwienienia i chroni przed zaburzeniami rogowacenia skóry.

 

DOSTĘPNOŚĆ:

Opakowanie 75 ml

 

24 IMPURE OILY SKIN 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

24H CARE FOR IMPURE COMBINATION SKIN

Krem Do Skóry Mieszanej, Zanieczyszczonej

 

WŁAŚCIWOŚCI I SKŁADNIKI AKTYWNE:

CLEAR + 24 godzinny krem do skóry mieszanej zalecany jest do bardzo wymagającej skóry. Matuje tłuste plamy w strefie T (czoło, nos i broda), zapewniając jednocześnie nawilżenie zazwyczaj suchym policzkom. Efekt taki zapewnia Derma Membrane Complex (DMC), stosowany zamiast olejów mineralnych i emulgatorów. Jego struktura podobna jest do składników zawartych w płaszczu hydro-lipidowym skóry. Tłuszcze, które naturalnie występują na powierzchni skóry, zostają zastąpione tłuszczami pochodzenia roślinnego. Dzięki tej technologii kosmetyk jest kompatybilny ze skórą. Kwas salicylowy rozpuszcza tłuszcze, zapobiegając tworzeniu się zaskórników i stanów zapalnych. D-panthenol łagodzi zaczerwienienia i lekkie podrażnienia. Zapobiega procesom zapalnym. Kwas hialuronowy wiąże wilgoć, skóra jest świeża i wypielęgnowana. Ekstrakt z aloesu wiąże wilgoć i ma właściwości wygładzające. CLEAR COMPLEX przeciwdziała rozprzestrzenianiu się szkodliwych bakterii Propionibacterium.

  

STOSOWANIE:

Rano i wieczorem, na oczyszczoną skórę.

  

DZIAŁANIE:

 • Zapewnia skórze mieszanej zrównoważony poziom nawilżenia;
 • Łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia występujące w strefie T;
 • Działa wygładzająco;
 • Zapobiega zaburzeniom rogowacenia.

 

DOSTĘPNOŚĆ:

Opakowanie 75 ml

 24 IMPURE COMBINATION SKIN

 

 

 


 

 

 

 

 

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

24H CARE FOR IMPURE, DRY SKIN

Krem Do Skóry Suchej, Zanieczyszczonej

 

WŁAŚCIWOŚCI I SKŁADNIKI AKTYWNE:

24h krem do suchej, zanieczyszczonej skóry wzmacnia barierę ochronną i nawilża skórę dostarczając jej lipidów. Zapobiega tworzeniu się zaskórników i powstawaniu stanów zapalnych. Derma Membrane Complex (DMC) stosowany jest zamiast olejów mineralnych i emulgatorów. Jego struktura podobna jest do składników zawartych w płaszczu hydro-lipidowym skóry. Tłuszcze, które naturalnie występują na powierzchni skóry, zostają zastąpione tłuszczami pochodzenia roślinnego. Dzięki tej technologii kosmetyk jest kompatybilny ze skórą. Kwas salicylowy rozpuszcza tłuszcze, zapobiegając tworzeniu się zaskórników i stanów zapalnych.

D-panthenol łagodzi zaczerwienienia i lekkie podrażnienia. Zapobiega procesom zapalnym. Beta-glukany stabilizują wilgotność skóry i wzmacniają funkcje ochronne. Olej z nasion krokosza barwierskiego zawierający wysoki poziom kwasu linolowego, uzupełnia niedobór lipidów w suchej skórze. Octan witaminy E o właściwościach przeciw utleniających, wzmacnia zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci. Wspiera również tworzenie nowych komórek skóry. Olej jojoba dostarcza wilgoci i pożywienia. CLEAR COMPLEX przeciwdziała rozprzestrzenianiu się szkodliwych bakterii Propionibacterium.

 

STOSOWANIE:

Rano i wieczorem, na oczyszczoną skórę.

 

DZIAŁANIE:

 • Wzmacnia barierę ochronną skóry;
 • Dostarcza wilgoci i lipidów;
 • Łagodzi podrażnienia;
 • Zapewnia piękną cerę;
 • Wygładza suche obszary skóry

 

DOSTĘPNOŚĆ:

Opakowanie 75 ml

24 IMPURE DRY SKIN 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

ANTI-AGING CARE FOR IMPURE SKIN

Krem Przeciwstarzeniowy do Skóry Zanieczyszczonej

 

WŁAŚCIWOŚCI I SKŁADNIKI AKTYWNE:

Z wiekiem u wielu osób postępuje proces rogowacenia skóry. BIODROGA MD oferuje starannie skomponowany preparat, który pomaga odzyskać młodzieńczy wygląd i ożywić cerę. CLEAR + Anti-Aging pielęgnuje, stabilizuje i chroni skórę zapewniając jej intensywne odżywienie. Kwas salicylowy i odbudowująca witamina A wspierają naturalne funkcje skóry i sprawiają, że staje się ponownie elastyczna. Derma Membrane Complex (DMC) stosowany jest zamiast olejów mineralnych i emulgatorów. Jego struktura podobna jest do składników zawartych w płaszczu hydro-lipidowym skóry. Tłuszcze, które naturalnie występują na powierzchni skóry, zostają zastąpione tłuszczami pochodzenia roślinnego. Dzięki tej technologii kosmetyk jest kompatybilny ze skórą. Kwas salicylowy rozpuszcza tłuszcze, zapobiega tworzeniu się zaskórników i stanów zapalnych.

D-panthenol łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia. Zapobiega procesom zapalnym. Beta-glukany stabilizują wilgotność skóry i wzmacniają funkcje ochronne. Olej z nasion krokosza barwierskiego o wysokim poziomie kwasu linolowego, uzupełnia niedobór lipidów w przypadku skóry suchej. Octan witaminy E o właściwościach przeciw utleniających wzmacnia zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci. Przyczynia się również do tworzenia nowych komórek skóry. Olej jojoba dostarcza skórze wilgoci i pożywienia. Odbudowujący retinol (witamina A zamknięta w liposomach), zapewnia trwały efekt przeciwstarzeniowy. Retinol zwiększa tempo podziału komórek skóry, a tym samym proces rozwoju naskórka. Witamina A restrukturyzuje skórę i spowalnia proces rogowacenia. CLEAR COMPLEX przeciwdziała rozprzestrzenianiu się szkodliwych bakterii Propionibacterium.

 

STOSOWANIE:

Rano i wieczorem po oczyszczeniu skóry.

  

DZIAŁANIE:

 • Wspomaga oddychanie skóry i zasila ją w składniki odżywcze;
 • Nawilża;
 • Stymuluje tworzenie nowych komórek;
 • Chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiska;
 • Zapobiega procesowi rogowacenia;
 • Przywraca młodzieńczy wygląd.

 

DOSTĘPNOŚĆ:

Opakowanie 75 ml

 ANTI-AGING IMPURE SKIN

 

 

 


 

 

 

 

 

 

CLEAR + – LINIA DLA SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

 

BB CREAM BLEMISH BALM SPF 15 FOR BLEMISH-PRONE SKIN

Krem Typu BB

 

WŁAŚCIWOŚCI I SKŁADNIKI AKTYWNE:

Krem BB SPF 15 do skóry zanieczyszczonej, podobnie jak wszystkie preparaty BB, jest kosmetykiem pielęgnacyjnym, ochronnym i lekkim podkładem koloryzującym. Przeciwdziała zanieczyszczeniom skóry i stanom zapalnym, zaczerwienieniom oraz oznakom zmęczenia. Filtr przeciwsłoneczny SPF 15, chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania świetlnego. Subtelny kolor kremu BB, nadaje skórze świeży i promienny wygląd oraz maskuje niedoskonałości skóry. Olej z pestek moreli zmiękcza i uelastycznia skórę, wiąże wilgoć. Acetat witaminy E wzmacnia funkcje obronne skóry, zwiększa wilgotność i eliminuje wolne rodniki. CLEAR COMPLEX przeciwdziała rozprzestrzenianiu się szkodliwych bakterii Propionibacterium.

D-panthenol łagodzi zaczerwienienia i lekkie podrażnienia. Zapobiega procesom zapalnym. Kwas hialuronowy wiąże wilgoć, skóra jest świeża i wypielęgnowana.

 

STOSOWANIE:

Aplikować rano na skórę jako ostatni etap pielęgnacji, zamiast podkładu.

 

DZIAŁANIE:

 • Zwiększa poziom wilgoci;
 • Łagodzi podrażnienia;
 • Zapewnia piękną cerę;
 • Chroni skórę przed wolnymi rodnikami;
 • Chroni przed promieniowaniem UV;
 • Pielęgnacja i podkład w jednym produkcie.

 

DOSTĘPNOŚĆ:

Opakowanie 75 ml – produkt detaliczny

 BB CREAM BLEMISH BALM SPF 15