System do zanieczyszczonej skóry

Nieczysta skóra jest spowodowana głównie przez zmiany hormonalne w organizmie, przede wszystkim przez męskie hormony (androgeny). Pobudzają skórę do produkcji nadmiernej ilości sebum. Z powodu zatkanych porów przepływ sebum jest zaburzony. Skóra wykazuje nieprzyjemny połysk, powstają pryszcze i czarne punkty. Co więcej, bakterie znajdują na tej skórze doskonałe podłoże do rozwoju, przez co mogą powstawać stany zapalne. Nieczysta skóra pojawia się nie tylko w okresie dojrzewania, ale także w przypadku skrajnego stresu, podczas ciąży lub menopauzy. Również tutaj wahania hormonalne prowadzą do nieprzyjemnych skutków zanieczyszczonej skóry.
PURAN FORMULA pobudza skórę do zwalczania istniejących zanieczyszczeń, zarówno widocznych, jak i ukrytych pod skórą. Może to na początku prowadzić do przejściowego zwiększenia ilości krostek i zmiany odcienia skóry. Przy regularnym i systematycznym stosowaniu można w krótkim czasie osiągnąć stałą poprawę.
GŁÓWNY SKŁADNIK – KOMPLEKS BIOAKTYWNY PURAN
BIOAKTYWNY PURAN COMPLEX jest zawarty jako główny składnik wszystkich produktów PURAN FORMULA i składa się z BioEcolia® i pantenolu.
BioEcolia® przeciwdziała rozprzestrzenianiu się szkodliwych bakterii. Krosty i zanieczyszczenia zanikają szybciej. BioEcolia® to polisacharyd poprawiający naturalną florę bakteryjną skóry. Wzmacnia także ochronny płaszcz hydrolipidowy skóry. Kojący pantenol zmniejsza lekkie zaczerwienienia i podrażnienia oraz pomaga przeciwdziałać procesom zapalnym.