Promieniowanie UV – Powstrzymać starzenie !

Eksperci uważają , że promieniowanie UV jest w 70% odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry! Tzw. proces fotostarzenia pokazuje między innymi modyfikacje włókien kolagenowych i elastynowych tkanki łącznej, uszkodzenia substancji podstawowych komórek skóry, kwasu ezoksyrybonukleinowego (DNA) oraz zmniejszenie ochronnej funkcji skóry. Ponadto, witalność własnych komórek macierzystych jest ograniczona przez promieniowanie UV, a naturalny proces odnawiania skóry jest zaburzony.
W normalnych warunkach organizm jest w stanie naprawić takie uszkodzenia. Nie dzieje się tak jednak lub dzieje w niewystarczającym stopniu w przypadku nadmiernego narażenia na promieniowanie lub, gdy układ odpornościowy jest zakłócony. Skóra staje się szorstka, traci swoją elastyczność oraz powstają linie i zmarszczki.
Zespół naukowców BIODROGI podszedł do tego problemu jeszcze raz i zmodyfikował linię REPAIR FORMULA dodając do niej składniki ochronne i przeciwzmarszczkowe. Unikalne formuły z nową generacją składników skutecznie wspierają zestresowaną słońcem skórę i chronią ją przed widocznymi skutkami uszkodzeń posłonecznych.
Ponad 30 lat doświadczeń i badań w dziedzinie fotostarzenia jest zawarte w linii pielęgnacyjnej REPAIR + CELL PROTECTION. Sercem tej linii jest innowacyjny składnik ze szwajcarskich gór PhytoCell Tec ™ Alp Rose w połączeniu z bardzo efektywnymi składnikami, takimi jak: Repair Complex i Ectoin.
BIODROGA Repair + Cell Protection, to absolutna „konieczność” dla wszystkich tych, którzy wystawiają swoją skórę na słońce zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. To linia, która ratuje, ale i zapobiega!!!