BIODROGA – pod tą nazwą kryją się najwyższej jakości produkty kosmetyczne, oparte w znacznej mierze na substancjach bioaktywnych pochodzenia roślinnego.

Wszystko zaczęło się w 1939 roku, kiedy to Walter Friedmann założył niewielki salon kosmetyczny, w którym wprowadził swoje innowacje kosmetyczne. Ostatecznie produkty marki BIODROGA zaprezentowano po raz pierwszy w 1959 roku na Kongresie CIDESCO w Lucernie. Po śmierci Waltera Friedmana firmą kierowała jego żona Maria Augustin . Dzięki niej Biodrogę okrzyknięto „królową europejskich marek kosmetycznych”.

Dziś Biodroga Institut należy do prężnie rozwijającej się spółki BCG Baden-Baden Cosmetics Group AG i znana jest już na całym świecie.

Niezmiennie cała siedziba, znajduje się w malowniczym Baden-Baden, skąd produkty wędrują do ponad 50 krajów na całym świecie.

Instytut BIODROGI koncentruje się na ciągłym rozwoju i tworzeniu nowych koncepcji. Produkty BIODROGI przeznaczone do pielęgnacji skóry barwione są wyłącznie roślinnymi substancjami koloryzującymi. Stąd cechą charakterystyczną produktów naturalnych jest ich zmieniająca się barwa – różna w zależności od zbioru, inaczej niż w przypadku stosowania sztucznych substancji barwiących.

 

BIODROGA specjalizuje się w pielęgnacji skóry oferując biologiczne systemy pielęgnacyjne, które ukierunkowane są na rozwiązywanie indywidualnych problemów. Każdy biologiczny system pielęgnacyjny jest kompletnym programem kosmetycznym.

Wiele stosowanych dziś na świecie aktywnych składników po raz pierwszy zastosowano na szeroką skalę właśnie w wytwórni BIODROGI. Do takich substancji możemy zaliczyć: Repair Complex, Codiavelane®, Reductine®, Stimoderm®, Revitalinę®.

BIODROGA stosuje tylko aktywne czynniki pochodzenia roślinnego, których oddziaływanie zostało udowodnione oraz takie, które odpowiadają najnowszemu poziomowi wiedzy kosmetologicznej, ale także konsekwentnie korzysta z osiągnięć nowoczesnej biotechnologii.

Dzięki temu każda klientka może mieć pewność, iż decydując się na BIODROGĘ otrzyma najlepszy kosmetyk do pielęgnacji skóry i usuwania jej indywidualnych problemów.

W Polsce marka znana jest od roku 1991. Z jej dobrodziejstw można korzystać w ponad 30 polskich miastach. Wykwalifikowana kadra Biodrogi zapewni Państwu profesjonalną obsługę oraz niezapomniane wrażenia podczas zabiegów, a także pomoże w doborze kosmetyków spośród szerokiego wachlarza produktów do pielęgnacji domowej.