Tajemnicze opowieści i legendy otaczają Czarny Las. W niektórych miejscach przyroda ma ponoć cudowne, niemal magiczne moce. Biodroga wybrała się na poszukiwanie tropów do swojej rodzinnej miejscowości i odkryła bardzo szczególne skarby:
MAGICZNE SKARBY CZARNEGO LASU
Krzew bzu czarnego od tysięcy lat był używany i wykorzystywany jako roślina lecznicza. Przez wieki był znany jako “żywa apteczka” i był stosowany na różne dolegliwości i problemy. Na przykład jego cenne kwiaty były wykorzystywane w tradycyjnej medycynie ludowej przy przeziębieniach. Ich zbiór odbywa się zawsze późną wiosną, kiedy każdy kwiat osiągnął swoją indywidualną doskonałość i można go zobaczyć w pełnej wspaniałości. Kwiaty bzu czarnego charakteryzują się szczególnie dużą zawartością flawonoidów. Inne cenne składniki “kwiatowego cudu” to kwasy fenolowe, garbniki i polisacharydy. W dzisiejszych czasach cenne zdolności wielu leczniczych roślin zostały zapomniane. Przy opracowywaniu kompleksu Black Forest wrócono do tej tradycyjnej wiedzy.
Ekstrakt z czarnego bzu przede wszystkim nawilża i wspomaga REGENERACJĘ zestresowanej skóry.
Mech jest uważany za najstarszą roślinę lądową na świecie. Ma około od 450 tys do 440 milionów lat i dzięki temu mógł żyć na Ziemi w czasach, gdy była ona jeszcze bardzo nieprzyjaznym miejscem. Jego zdolność do rozwoju w najbardziej niekorzystnych warunkach została zachowana do dziś. Można go znaleźć na całym świecie, ale w Czarnym Lesie mech rośnie w optymalnych warunkach. Najłatwiej to rozpoznać po obsadzonej mchem glebie – wilgotny klimat tego magicznego miejsca zapewnia roślinie doskonały wzrost i rozwój. Mech posiada zdolność przystosowania się do różnych zmieniających się warunków życia – niezależnie od tego, gdzie znajduje się jego dom.
Ekstrakt z mchu wspomaga naturalną barierę ochronną skóry i wzmacnia jej odporność, co pozwala na lepsze dostosowanie się do wszystkich warunków klimatycznych.
Paprocie prosperują na tej ziemi od wielu milionów lat. Były pierwszymi roślinami na lądzie – rosnącymi w górę i posiadającymi systemy drenażu wody i składników odżywczych. Ponadto posiadały specjalne mechanizmy ochronne, aby wytrzymać panujące wówczas skrajne temperatury, suszę i silne promieniowanie UV. Wraz z ogromnymi przodkami z rodziny widłaków tworzyły wielkie lasy bagienne, dzięki którym gigantyczne ilości CO2 z atmosfery były przekształcane w biomasę. Klimat na Ziemi zmienił się, Ziemia ochłodziła się. Paprocie wniosły więc istotny wkład w to, by uczynić Ziemię planetą przyjazną życiu i różnorodną biologicznie. Zdolność nie tylko do przeciwstawienia się trudnym warunkom życia, ale także do ich zmiany na lepsze, czyni daną roślinę idealnym składnikiem naszego kompleksu Black Forest.
Wyciąg z paproci ma działanie równoważące i przywraca skórze balans.
SIŁY NATURY CZARNEGO LASU POŁĄCZONE W JEDNYM KOMPLEKSIE
W wyjątkowej kompozycji składników aktywnych połączono “siły Czarnego Lasu” – bzu, paproci i mchu, tworząc kompleks pielęgnacyjny klasy ekstra – BIODROGA Black Forest complex. Kompleks działa synergicznie, przywraca skórze równowagę, wzmacnia i regeneruje oraz napełnia ją dodatkową porcją nawilżenia.